Techinside Google News
Techinside Google News

Zoom toplantıları artık Google TV’lerden de yapılabilecek

Zoom toplantıları artık belirli sınırlar içerisinde akıllı televizyonlar üzerinden yapılabilecek. Google Play Store'dan edinilebilecek.

Zoom toplantıları, özellikle pandemi sürecinin ardından büyük ve orta ölçekli şirketlerin, okulların olağan bir faaliyeti haline geldi. Zoom’un bu kadar yaygınlaşmasının ardından bir adım da Google tarafından geldi. Artık Google TV’ler belirli sınırlar içerisinde de olsa toplantılara izin verecek.

Zoom

Zoom , Google Play Store’da yerel bir uygulamayla Google TV’ye ve Android TV‘ye geliyor , ancak Sony Bravia TV setlerine özel olacak. Sony, bir basın duyurusunda özelliğini duyurdu ve “BRAVIA TV’lerimize video konferans özelliğini getirmek ve hizmetlerini Android TV platformunda kullanıma sunmak için Zoom ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

- Advertisement -

Sony , Bravia TV’lerine akıllı web kamerası işlevselliği getirmek için kullanıcıların Toplantı çağrıları yaparken kullanabilecekleri bir Bravia Cam aksesuarı yapıyor. Bu, iki yönlü video, ekran paylaşımı ve ortak çalışma araçlarının uygulamaya dahil edildiği anlamına gelir ve deneyimi masaüstü veya mobil cihazlarda normal bir Zoomaramasına çok benzer hale getiriyor. 

Google akıllı TV
Google akıllı TV

Bravia Cam’in akıllı özellikleri, odanın neresinde olduğunuza ve TV’den ne kadar uzakta olduğunuza bağlı olarak ses ve görüntü ayarlarını yapmak gibi şeyler yaparak deneyimi daha da geliştirecek.

Zoom’a sohbet robotu geliyor

Zoom uygulaması, yaz başında yalnızca Bravia Cam ile uyumlu belirli Bravia TV’lerde kullanıma sunulacak. Yayınlandığında, kullanıcılar uygulamayı doğrudan Google Play Store’dan indirebilecekler.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir