Zoom ücretsiz alt yazı gösterecek

0

Zoom

Online toplantılar için kullanılan video konferans uygulaması Zoom, daha önce ücretli kullanıcıların yararlandığı alt yazı seçeneğini tüm kullanıcıların erişimine açtı.

Konuşmalar doğrudan metine dönüşüyor

Alt yazı seçeneği sayesinde, toplantı sırasında konuşan katılımcıların konuşmaları anında canlı olarak alt yazıya çevriliyor ve talep eden kullanıcılar bunları ekranın altında okuyabiliyor.

Ancak bu uygulama şimdilik sadece İngilizce konuşmaları tanıyabiliyor ve diğer dilleri de tanıyacak şekilde gelişmesi için Zoom’un Google, Apple, Amazon, Microsoft veya başka bir teknoloji deviyle, speech to text  ve translate servislerini kullanabilmek için anlaşma yapması gerekecek gibi görünüyor.

Aslında kullanışlı bir özellik olarak, tüm görüşmenin yazılı metinleri de görüşmeden sonra kullanıcıların erişimine açılsa, Zoom’un şirket toplantılarındaki vazgeçilmezliği perçinlenmez miydi? Bakalım, belki de Google daha önce kendi video konferans yazılımında bu özelliği sunmaya başlayabilir zira dünyadaki her dil için çeviri ve sesten metine çevirme yeteneğine halihazırda sahip bulunuyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>