Techinside Google News
Techinside Google News

Zoom yapay zeka kullandığını açıkladı

Güvenlik konusunda gündeme gelen Zoom yapay zeka kullandığını açıkladı. Bu yapay zekanın, platformda çıplıklığı önlemek için kullanıldığı belirtildi.
- Advertisement -

Gizlilik ve güvenlik konusunda gündeme gelen Zoom yapay zeka kullandığını açıkladı. Bu yapay zekanın, platformda çıplıklığı önlemek için kullanıldığı belirtildi.

Zoom yapay zeka ile çıplaklığı önlüyor

Koronavirüs döneminde kullanıcı sayısı 10 milyondan 200 milyona çıkan Zoom, son dönemde gizlilik ve güvenlik sorunları ile gündeme gelmişti. Bu nedenle Zoom zaman zaman açıklamalar yaparak, platformda kullanılan sistemlerle ilgili bilgiler veriyor.

Zoom daha önce iPhone kullanıcılarının bilgilerini Facebook ile paylaştığı ve iki faktörlü kimlik doğrulamasının bulunmaması nedeniyle yoğun eleştiri almıştı. Zoom CEO’su Eric Yuan kullanıcılardan özür dileyerek, bu sorunların 3 ay gibi bir süre içinde tamamen çözüleceğini duyurmuştu.

Bu dönemde sadece gizlilik ve güvenlik odaklı iyileştirmelere yönelen Zoom, platformda yapay zeka kullandığını açıkladı. Yapay zeka ve makine öğreniminin kullanılmasıyla, çıplak içerikli video görüşmelerinin engellendiği, böylelikle platformun daha çok iş ve eğitim odaklı stratejisinden ayrılmadığı belirtiliyor.

Zoom sözcüsü yaptığı açıklamada, kullanıcı politikalarına uygun bir şekilde hareket etmek için yapay zeka ve makine öğreniminden faydalandıklarını belirtti. Ayrıca kullanıcıların bu politikalara aykırı kullanım tespit ettiklerinde kendilerine bildirebileceklerini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir