Zoom yapay zeka kullandığını açıkladı

0

Zoom yapay zeka

Gizlilik ve güvenlik konusunda gündeme gelen Zoom yapay zeka kullandığını açıkladı. Bu yapay zekanın, platformda çıplıklığı önlemek için kullanıldığı belirtildi.

Zoom yapay zeka ile çıplaklığı önlüyor

Koronavirüs döneminde kullanıcı sayısı 10 milyondan 200 milyona çıkan Zoom, son dönemde gizlilik ve güvenlik sorunları ile gündeme gelmişti. Bu nedenle Zoom zaman zaman açıklamalar yaparak, platformda kullanılan sistemlerle ilgili bilgiler veriyor.

Zoom daha önce iPhone kullanıcılarının bilgilerini Facebook ile paylaştığı ve iki faktörlü kimlik doğrulamasının bulunmaması nedeniyle yoğun eleştiri almıştı. Zoom CEO’su Eric Yuan kullanıcılardan özür dileyerek, bu sorunların 3 ay gibi bir süre içinde tamamen çözüleceğini duyurmuştu.

Bu dönemde sadece gizlilik ve güvenlik odaklı iyileştirmelere yönelen Zoom, platformda yapay zeka kullandığını açıkladı. Yapay zeka ve makine öğreniminin kullanılmasıyla, çıplak içerikli video görüşmelerinin engellendiği, böylelikle platformun daha çok iş ve eğitim odaklı stratejisinden ayrılmadığı belirtiliyor.

Zoom sözcüsü yaptığı açıklamada, kullanıcı politikalarına uygun bir şekilde hareket etmek için yapay zeka ve makine öğreniminden faydalandıklarını belirtti. Ayrıca kullanıcıların bu politikalara aykırı kullanım tespit ettiklerinde kendilerine bildirebileceklerini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>