ZTE 23 mağaza açacak

0

ZTE, çok uzun süre boyunca Çinli taşeron telefon üreticisi olarak anıldı. Batılı markalara Çin’de telefon üretip gönderen firma geçtiğimiz yıllarda kendi markasıyla var olma kararı aldı ve ZTE markalı telefonlar Çin ve Avrupa’da kendini göstermeye başladı.

2016’nın ilk çeyreğinde, dünyada en çok telefon satan 6. marka konumuna yükselen Çinli devin şimdi başarısını daha ileri taşımak için Apple’ın stratejisini uygulamaya karar vermiş gibi görünüyor. Büyük şehirlerde kendi mağazalarını açarak sadece kendi ürünlerini satacak olan ZTE bu plana göre 2016 içinde 23 yeni mağaza açacak. Mağazaların 20’si Çin’de, üçü ise Almanya, Rusya ve Meksika’da olacak.

2015’teki 53 milyon adetlik telefon satışını 2016’da 70 milyona çıkarmayı hedefleyen telefon üreticisi için yeni mağazalar stratejik bir yatırım olacak. Mağazalar sadece telefon satışlarını arttırmakla kalmayacak, Apple’ın 2001’de açmaya başladığı mağazalarında olduğu gibi, marka değerini yükselten bir etkisi de olacak. Büyük şehirlerde, görünür ve prestijli noktalarda açılacak mağazalar markanın prestijinin yükselmesini ve elbette yüksek fiyatlı telefonlarını daha rahat satabilmesini sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>