Zuckerberg 10 yıllık hedefini açıkladı

0

Zuckerberg 10 yıllık hedef

Teknoloji dünyasının önemli ismi Zuckerberg 10 yıllık hedefini açıkladı. Zuckerberg, beğenilmekten çok anlaşılmak için çalışacaklarını söyledi.

Zuckerberg 10 yıllık gelecek hedefini paylaştı

2019 yılı son çeyreğinde, beklentilerin çok daha üstüne çıkan Facebook, 21.08 milyar dolar gelir elde ederek önemli bir başarıya imza attı. Facebook’un 35 yaşındaki CEO’su Mark Zuckerberg, yatırımcılarıyla yaptığı toplantıda gelecek hedefleri hakkında konuştu.

Zuckerberg, hem kullanıcılar hem de kendisi için gelecek 10 yıldaki planı hakkında açıklamalarda bulundu. Zuckerberg, beğenilmek için insanların görüşlerini her zaman açık bir şekilde belirtmediğini söyledi. Bunun arkasındaki nedenin ise insanları rahatsız etmekten duydukları endişe olduğun söyledi.

Gelecek 10 yılda ise beğenilmek yerine, anlaşılmaya daha fazla önem vereceklerini ve buna yönelik adımlar atacaklarını söyledi.

Cambridge Analytica skandalıyla büyük bir tepki toplayan Facebook, yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen ekonomik anlamdaki gücünü sürdürüyor. Zuckerberg’in sosyal medya platformuna yönelik izleyeceği yeni strateji de bu alanda farklı bir stratejiyle başarının yakalanmaya çalışılacağını gösteriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>