Zuckerberg ayrımcılık ile itham edildi

0

Zuckerberg ayrımcılık

Beyaz Saray Finansal Hizmetler Komitesi toplantısında, Zuckerberg ayrımcılık yaptığı iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Zuckerberg, Meclis tarafından sorulan sorulara cevap veremedi.

Zuckerberg ayrımcılık sorularına cevapsız kaldı

Cambridge skandalının ardından Facebook ve Zuckerberg büyük bir itibar kaybı yaşadı. Hem hükümet yetkilileri hem de mahkeme heyetinin sorduğu sorularla Zuckerberg zor günler geçiriyor.

Son olarak kripto para birim Libra hakkında konuşmak için Beyaz Saray Finansal Hizmetler Komitesi’nin karşısına çıkan Zuckerberg, Meclis tarafından sorulan sorular karşısında cevapsız kaldı. Meclis üyelerinin konuyu Libra’nın dışına çıkarması ve siyasi seçimlerdeki reklamlarda ayrımcılık yapıldığı iddialarının ortaya atılması, Zuckerberg’i zor durumda bıraktı.

Faceobok, özellikle 2019 yılında nefret söylemlerine karşı savaş açmasına rağmen bu içeriklerin reklam satın almalarıyla kullanıcılara görünmesine izin veriyor. Yani reklam satın alınan içerikle, standart içerik arasında önemli bir ayrım yapılıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>