Zuckerberg çok daha güçlü bir VR başlığı hazırlatıyor

0

Oculus sanal gerçeklik gözlüklerini rekor fiyata satın aldıktan sonra bu gözlüklerle bütün dünyayı değiştireceğine dair iddialı çıkışlar yapan Zuckerberg bir türlü hayal ettiği Matrix-vari dünyayı kurmakta başarılı olamadı.

Matrix bir türlü gerçek olamıyor!

Hatta çok da ilgi görmeyen Oculus sanal gerçeklik gözlüklerine daha fazla para gömememek için gözlüğün bazı modellerini üretimden çekip tek bir modele odaklanmak zorunda kaldı. Bugün Oculus sanal gerçeklik gözlüğü isteyenler, Oculus Quest 2 modelini kullanmak durumundalar. Kablosuz görüntü aktarımı sağlayan bu cihazdan sonra Zuckerberg’in asıl büyük planı ortaya çıktı.

Zuckerberg, Quest Pro isimli çok daha güçlü bir VR gözlüğü modeli üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Zuckerberg bu gözlük sayesinde hem kablosuz bir VR gözlüğü ile oyun oynamak isteyen oyunculara daha güçlü, daha yetenekli bir gözlük sunmuş olacak hem de Oculus gözlüklerinin profesyonel iş dünyasında da tasarım yapmak veya sanal uygulamalar geliştirmek, sanal toplantılar yapmak için kullanılmasını sağlayacak. Yani amaç iş dünyasında çok daha yaygın VR gözlüğü kullanılmasını sağlamak.

Bakalım başarılı olabilecek mi çünkü piyasaya çıkmadan önce büyük yaygara koparan VR teknolojisi tüketicilere ulaştığında, insanlar başlarına taktıkları kocaman gözlüklerle dünyadan kopup Matrix’te yaşamayı ve üstelik bunun için de binlerce dolar ödemeyi pek de cazip bulmadılar.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>