Techinside Google News
Techinside Google News

Zuckerberg Google’dan uzman çalmaya çalışıyor!

Zuckerberg CV araştırması yaparak Google’da yapay zeka alanında çalışanlara bireysel olarak mesaj gönderiyor.

Mark Zuckerberg kişisel olarak Google’daki yapay zeka araştırmacılarına onları işe almak için yazıyor. ark Zuckerberg’in, Meta için işe alım amacıyla Google’ın DeepMind AI yeteneklerinden bazılarına kişisel olarak ulaştığı söyleniyor. Bu, Meta’nın yapay zeka yeteneklerini güçlendirmede ve kendisini teknoloji endüstrisinde baskın bir güç olarak kurmada büyük bir adım olarak yorumlanabilir.

Zuckerberg CV araştırıyor ve ekibe dahil etmeye çalışıyor

Kaynaklara göre Zuckerberg, DeepMind araştırmacılarına doğrudan e-postalar yazmaya başladı, onlara Meta’nın onların yetenekleriyle nasıl ilgilendiğini anlattı ve onları katılmaya davet etti. E-postalar, Meta’nın gerçekleştirmek istediği geleceği şekillendirmede yapay zekanın oynadığı merkezi rolü ve onun Zuckerberg ile işbirliği yaparak önemli ölçüde katkıda bulunma fırsatı olarak araştırmacılarla doğrudan bağlantısını vurguluyor.

- Advertisement -

Üstelik Meta, tipik mülakat süreci olmadan işe alım yapıyor ve diğer kuruluşlardan gelen iş teklifleriyle rekabet halinde olan çalışanlar için maaş müzakereleri konusundaki tutumunu da gevşetiyor. Bu hamlelerden Meta’nın yapay zeka uzmanlarını etkilemek ve yapay zeka birimini sağlamlaştırmak konusunda iddialı bir tavır sergilediği sonucunu çıkarmak mümkün.

Zuckerberg’in işe alım girişimleri, Meta’yı yapay zeka sektöründe öncü konumuna getirmeye yönelik daha büyük bir planın parçası. Zuckerberg, yakın tarihli bir röportajında ​​2024 yılı sonuna kadar Meta’nın elinde yaklaşık 340.000 Nvidia H100 GPU’ya sahip olacağını açıkladı. Bu çipler, Yapay Zeka modellerinin eğitimi ve dağıtımı için gerekli olduğundan, Meta’nın diğer birçok işletmeyi geride bırakacak ölçekte yapay zeka altyapısına yatırım yapma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Meta’yı OpenAI gibi rakiplerinden ayıran bir diğer şey de yapay zeka gelişimine yaklaşım. Öncelikle açık kaynak olan bir yapay zeka modeli olan Llama 2’nin piyasaya sürülmesi, şirketin açık kaynak stratejisini benimsemesinin bir örneği. Şeffaflığa ve işbirliğine olan bu bağlılık, Meta’nın gelecekteki yapay zeka hedeflerini vurgulamakta.

Zuckerberg’in tahminlerine göre Meta, mühendislik ve hesaplama kaynaklarının çoğunu 2024 yılına kadar yapay zekaya (AI) odaklayacak. Bu vurgu, Meta’nın tüm platformlarında inovasyonu ve genişlemeyi teşvik etmek için yapay zekayı kullanma hedefinin bir yansıması.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir