Zuckerberg reklamverenlerle anlaşamadı

0

Facebook koronavirüs

Facebook’un Trump’ı destekleyen grupları engellememesi, Trump karşıtı cephede yer alan şirketlerin boykot kararı almasına neden olmuştu.

Zuckerberg’ü kimse ikna edemiyor

Facebook’u ırkıçılığa destek olmakla suçlayan ve reklamlarını geri çeken dev şirketler arasında Starbuck’s ve Nike gibi çok sayıda dev isim de bulunuyor.

Zuckerberg’ü, ırkçı söylemler içeren reklam ve grupları engellemeye davet eden sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de Mark Zuckerberg ile bizzat görüştüler ancak Zuckerberg kararından dönmedi.

STK’lar Facebook’tan Trump’ın kampanyasına karşı sert önlemler almasını da istiyor ancak Zuckerberg bu şartları kabul etmiyor. Bu sırada Facebook içindeki çalışanlar da yönetimin Trump’a yakın durmasından çok rahatsız ve her an isyan çıkarmaya hazır görünüyorlar.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>