Zuckerberg’ü Facebook’tan kovuyorlar mı?

0

Facebook keşfet

Facebook’un kurucusu Zuckerberg, şirketteki başkanlık görevinden kovulabilir mi? Daha önce Apple’ı kuran Steve Jobs’un ve Uber’i kuran Travis Calanick’in başına gelenler şimdi de Zuckerberg’ün başına gelebilir.

Psikolojik deney skandalı

Facebook’un milyonlarca kullanıcısının verisini, İngiltere’deki bir psikoloji laboratuvarı ile paylaştığının ve kullanıcılar üzerinde psikolojik deneyler yaptığının ortaya çıkmasıyla sayısız kullanıcı ve kurum Facebook hesaplarını kapatırken bu skandaldan büyük hasar alan sosyal medya devini kurtarmak isteyen büyük yatırımcılar harekete geçti.

Şirkette 1 milyar doların üzerinde yatırımları bulunan önemli bir hissedar olan  Scott Stringer’ın medyaya verdiği demeçte Mark Zuckerberg’ü istifaya davet etmesi, hissedarların yakında Zuckerberg’ü istifa konusunda sıkıştıracaklarının sinyali olarak algılandı.

Zuckerberg, eğer istifa edecek olursa, şirketteki hisseleri nedeniyle sadece şirketin bir ortağı olarak varlığını sürdürecek ancak kararlarda etkisi olamayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>