Zuckerberg’ün sanal gerçeklik hedefi: 1 milyar insan

0

2 milyar kullanıcıya sahip Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik gözlüğü Oculus’un yıllık konferansında sanal gerçeklik konusundaki hedeflerini açıkladı.

Henüz sadece birkaç milyon adet satışa ulaşabilen Oculus gözlüklerini satın almak ve geliştirmek için milyar dolarlar harcayan, üstelik bu teknolojinin çalıntı olduğu iddiası nedeniyle zor günler geçiren Facebook’un sosyal medya uygulamalarını sanal gerçeklik platformuna trasnfer etmeyi ve milyarlarca insanı sanal gerçeklik dünyasıyla tanıştırmayı hayal ettiği biliniyor.

Bu amaçla Zuckerberg’ün, Oculus Rift’i günlük rutini içine soktuğu da biliniyor. Zuckerberg daha önceki açıklamalarında genç sabahları günlük raporlarını Oculus Rift ile okuduğunu vurgulamıştı. Ancak pek pratik görünmeyen bu uygulamaya hala devam edip etmediği bilinmiyor ama Zuckerberg, milyarlarca dolar yatırdığı Oculus’u kara geçirmeye kararlı görünüyor.

Yeni dönemde, fiyatını 200 dolara düşürdükleri Oculus gözlükleri sayesinde sanal gerçeklik dünyasına bir milyar kişiyi taşımayı kendilerine hedef olarak koyduklarını açıklayan Zuckerberg’ün şimdi bu hedefi hayata geçirmek için Facebook’un sahip olduğu mecralarda sanal gerçeklik uygulamalarını daha da güçlendirmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>