Zynn uygulaması App Store’dan kaldırıldı

0

Zynn uygulaması

Daha önce Play Store’dan kaldırılan Zynn uygulaması, App Store’dan da kaldırıldı. Zynn, TikTok’un kopyası olmakla suçlanıyordu.

Zynn uygulaması TikTok kopyası mı?

TikTok, şüphesiz son yılların en büyük yükseliş yaşayan sosyal medya platformu. Bu tip platformlar, bazı yazılım şirketleri tarafından kopyalanarak piyasaya sürülebiliyor.

TİkTok da kopya uygulamayla karşı karşıya kalmış durumda. Zynn isimli bir uygulama, piyasaya çıktıktan sonra TİkTok’un birebir kopyası olmakla suçlanıyordu. Gelen olumsuz yorumların ardından Zynn, Google Play Store’dan kaldırılmıştı. Son olarak ise bu konuda App Store harekete geçti ve uygulamayı mağazadan kaldırdı.

Uygulamanın kaldırılma nedeniyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Zynn’in TikTok kopyası olarak suçlanmasının bu konuda önemli bir neden olabileceği belirtiliyor. Zynn sözcüsü ise uygulamalarının Play Store’dan kaldırılmasının özel nedenlere dayandığını söyledi. Bazı videolar için gelen olumsuz yorumlar nedeniyle uygulama mağazalarından kaldırıldıklarını belirtirken, kopya uygulama iddialarına ise bir yorum getirmedi.

İki Çinli şirketin bu alandaki rekabetinin sonuçlarını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak Zynn’in izlediği politika nedeniyle TikTok karşısında pek de bir şansı olmadığını söyleyebiliriz. ABD medyası ise Zynn’i saadet zinciri olmakla suçlamaktaydı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>