Zyxel’den yeni endüstriyel PoE switch’leri

0

Zyxel, dış ortamlar için üretilen RGS Serisi fansız endüstriyel PoE Switch’lerini tanıttı. Yeni seri 5/12 portlu Gigabit Switch’ler en zorlu dış koşullarda zahmetsiz ve stabil bir ağ kurulumu için tasarlandı.

Zyxel’in kurumsal ağ çözümleri içinde yer alan RGS serisi, dış sahada kullanılan ve sürekli yüksek ısı ve toz gibi olumsuz koşullara maruz kalan dış kabinlerin IP tabanlı olarak kontrol edilebilmesini ve sürekli çalışır durumda tutulabilmesini sağlayan özel bir ürün ailesi. RGS Serisi ayrıca sahip olduğu IP30 ve elektromanyetik uyumluluk standardı EMC sertifikalarıyla mükemmel ısı kontrol ve koruma sağlayarak -40’tan, 75 santigrat dereceye kadar değişen ısılarda performansını koruyarak çalışabiliyor. Cihazlar sınırlı kurulum alanına sahip kullanıcılar için bir DIN rayına ya da duvara monte edilerek farklı montaj seçenekleri de sunuyor.

20 milisaniyede tekrar çalışma imkanı

Günümüzün IP izleme ve yönetim sistemlerinde güvenlik yüzünden oluşan sorunlar işletmeler için önemli kayıplara neden olabiliyor. RGS Serisi, daha iyi ve stabil bir ağ performansı için çift güç girişi ile donatılmış. Bir güç kaynağında sorun oluştuğunda diğer güç kaynağı devreye girerek, ağ performansını yine en üst seviyede tutarak kesintisiz çalışma imkanı sağlıyor. Ayrıca RGS200-12P, kendini hızlı kurtarma (self-recovery) teknolojisi ile de tasarlanmış bir ürün. Bu da herhangi bir ağ arızasında RGS200-12P’nin 20 milisaniye gibi çok kısa bir sürede tekrar aynı performansla çalışmaya başlayacağı anlamına geliyor.

Özellikle çok geniş alanlarda ya da caddelerde veri ve iletim gücünü sağlayacak bu tip altyapıların kurulumu beraberinde çok yüksek maliyetleri de getiriyor. RGS Serisi’nin sahip olduğu fiber uplink desteği, ağların kapsamını 40 kilometreye kadar genişletmeye olanak sağlayarak maliyet tasarrufunun da önünü açıyor. Ayrıca RGS Serisi sahip olduğu PoE+ teknolojisi sayesinde yüksek güç tüketen benzerlerine göre önemli oranda enerji tasarrufu da sağlıyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>