Techinside Google News
Techinside Google News

150 bin hekim e- imzayla reçete yazacak

- Advertisement -

doctor
Sağlık sektörünün e-dönüşümünde, Türk Eczacıları Birliği’nin vizyonu ve öncü adımları ile 20 bin eczaneye e-imza temin ederek ilk adımı attıklarını vurgulayan E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, 2016 itibariyle tüm sağlık kurumlarının kendi iş süreçlerinin yönetilmesinde e-imza kullanmaya başlamasının doktor ve hastanın yanı sıra devlete de sağlayacağı faydanın çok büyük olduğunu belirterek şu bilgileri verdi:

2003 yılından beri ulusal çapta yürütülen E-Sağlık Projesi’ne katkıda bulunan öncü şirketlerden biriyiz. 2013 tarihinde yürürlüğe geçen e-reçete uygulaması, sağlık sektöründe takip ve kontrolü düzenlemek, maliyet ve zaman yönetimini sağlamak için çok önemli bir adım oldu. Bu uygulama kapsamında, Türk Eczacılar Birliği ile gerçekleştirdiğimiz proje sayesinde bugün 20 bin eczacı, hastalara ve doktorlara kesintisiz ve güvenli hizmet sunabiliyor. Ülkemizde e-dönüşümün toplumun her kesimine ulaşması için Türk Eczacılar Birliği gibi proaktif bakış açısına sahip olan, çözüm odaklı yaklaşarak projeyi ve dönüşümü sahiplenen kurumların e-dönüşüm alanında faaliyet gösteren E-GÜVEN gibi şirketlerle işbirliği içinde olması çok önemli. Bu yaklaşımın bir örneği olarak e-imzanın sağlık sektöründe yaygınlaşması, iş süreçlerinde iyileşmeyi ve maliyet tasarrufunu da beraberinde getirerek vatandaşların sağlık hizmetlerine daha hızlı ve daha kaliteli bir şekilde ulaşmasını sağlayacak.” dedi.

E-imzalı reçete uygulaması sağlık sektöründeki şeffaflığın güvencesi olacak

Sağlık sektörünün her geçen gün artan e-imza kullanımıyla, Türkiye’nin e-dönüşümünün etki alanlarından biri olduğunu vurgulayan Orhun: “Sağlık sektöründe e-imza kullanımı, vatandaştan başlayarak ve doktor, hastane, eczane ekseninde yer alan birbiri ile ilintili tüm partilerin hem kendi bünyelerinde hem de birbirleri ile olan iletişimini kapsıyor. Kağıt reçetelerin kullanımdan kaldırılıp elektronik ortamda kullanılan e-reçetelerin devreye alınması ile sağlık sektöründe şeffaflık güvence altına alınıyor. Biz tüm sektörlerde e-dönüşümün öncü firmalarından biri olarak sağlık sektöründeki bu uygulamayı da destekliyoruz.” dedi

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir