2015 rekor yılı mı olacak?

0

Apple-Think-Different-Apple-Logo2015 yılının ilk üç ayı geride kaldı. Teknoloji şirketleri açısından büyük rekabet ile geçen 2014 yılı son çeyreğinden sonra gözler yeni yılın ilk rakamlarına çevrilmiş durumda. Apple, yeni yılın ilk üç ayını kapsayan 1. çeyrek sonuçlarını 27 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek hissedarlar toplantısında açıklayacak.

Geçen çeyrek rekorla geçildi
Apple’ın mali takviminde 2. çeyrek olarak anılan dönem, 2015 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsıyor. Tatil sezonun hemen arkasından gelen bu dönemde sonuçların bir önceki çeyrek kadar yüksek olması ise beklenmiyor.Hatırlanacağı gibi, Apple 2014 yılı son üç ayında rekora imza atmış ve 74.5 milyon iPhone satışı, 5.5 milyon adet Mac satışı, 21.5 milyon iPad satışı gerçekleştirmişti.

Apple’ın 3 aylık geliri 50 milyarın üstünde
Yeni yıla yönelik beklentiler ise ürün bazlı olarak değil gelir bazlı olarak ortaya çıktı. Kaynaklar, Apple’ın bu yıl 52 ila 55 milyar dolar arasında bir gelir elde edeceğini tahmin ediyor.

Kaynak: ShiftDelete.net

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>