30 dakikada teslimat girişimi: Instacart

0

30 dakikada teslimat

Teslimat alanındaki rekabet arttıkça, bu alanda daha fazla girişim görüyoruz. ABD’de Instacart, 30 dakikada teslimat ağını genişletiyor.

30 dakikada teslimat işlemleri

Hızlı tüketimin giderek arttığı bugünlerde, teslimattaki rekabet de kızışıyor. Birçok teslimat şirketi ve girişimi, artık 30 dakika gibi bir sürelerde işlemlerini gerçekleştirmeye çalışıyor.

ABD’de Instacart isimli bir girişim öncelikli teslimat seçeneği ile hizmet ağını da genişletiyor. Instacart 15’ten fazla şehirde bulunan belirli mağazalarda, 30 dakika içinde yiyeceklerin teslim alınmasını garanti ediyor.

Ralphs, Safeway, Sprouts Farmers Market ve Stater Bros gibi perakendecilerle çalışan Instacart, BD’de Chicago, Los Angeles, Miami, San Diego, San Francisco ve Seattle olmak üzere faaliyetlerini 15’ten fazla şehre taşıdı.

Perakende ağını ve hizmet sunduğu şehir sayısını artırmayı hedefleyen Instacart, 45 dakika ve 1 saatlik teslimat seçeneklerine de sahip. Intacart’in iş modeline baktığımızda ise 30 dakikalık öncelikli siparişlerde herhangi bir ürün limiti veya minimum bir sınır uygulamıyor. Önceliklerinin daha az karmaşık ürün içeren siparişler olduğunu belirtiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>