Techinside Google News
Techinside Google News

330 BT uzmanı arayan şirket

İş dünyasında BT uzmanlarına yönelik talep artıyor. Öyle ki; tek bir şirket kısa süre önce 330 yeni BT uzmanı aradığını duyurdu.
- Advertisement -

businessman2Şirketler, müşterilerine daha iyi ürün ve hizmet sunma noktasında teknolojiden her geçen gün daha fazla fayda sağlıyor. Bu talep ise kariyer sitelerindeki BT uzmanları ilanlarında artış anlamına geliyor.

Silicon Republic’in haberine göre bu arayış, Avrupa’nın teknolojiye en yakın ülkelerinden İrlanda’da adeta patlama yapmış durumda. IrishJobs.ie adresinden derlenen bilgilere göre BT odaklı iş ilanlarında ciddi bir artış söz konusu. Bu verilere göre sadece geçen hafta 445 yeni BT uzmanı ilanı çıktı.

İlanların hangi şirketler tarafından verildiği noktasındaysa Pramerica ismi öne çıkıyor. İrlanda’daki yeni çevre dostu kampusu için 330 BT uzmanı arayan şirketin uzmanlık alanı ise finans sektörü. ABD merkezli Prudential Financial Inc.’in alt şirketi olan ve 2000 yılında kurulan Pramerica’nın dünya genelindeki toplam çalışan sayısı ise kendi sitesinde 1100 olarak veriliyor.

IrishJobs verilerine göre BT uzmanı arayışlarında sektör dağılımı bankacılık, finans ve telekom öne çıkıyor. Yine aynı kaynağa göre güncel BT uzmanı arayan şirketler arasında Dublin merkezli Abtran 100 ilanla dikkat çekiyor. İrlanda’daki sektör bağımsız iş ilanlarında ise 2014’e göre yüzde 17’lik artış olduğu görülüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir