3D baskı ile kendi ceketinizi hazırlayın!

0

3d baskı ceket

3D baskı teknolojisi kullanım alanları konusunda hızla yayılmaya devam ediyor. İsrail’de başlatılan bir çalışma ile bu teknoloji kişisel ceket tasarımı için kullanılmaya başlandı.

3d baskı ceket

3D baskı ile “kendi” tasarımınızı giyebilirsiniz!

Moda tasarımıcısı Danit Peleg, geliştirdiği bir sistem ile insanların kendilerine özel ceketlerini tasarlamasını sağladı. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise websitesine girip kendi tasarımınızı hazırlayıp sipariş vermek olacak. 

Kullanıcılar web sitesi üzerinden renkleri, motifleri ve çok sayıda tasarımı kendi dilediği şekilde ayarlayabilecek. Sanal giydirme sistemi ile beden ölçüsü de tam olarak isteğe özel şekilde ayarlanabiliyor. Bu sistem ile ilk etapta sadece 100 adet üretim gerçekleştirilecek ve fiyatı da bir hayli yüksek. 

Drone ile ilaç sevkiyatı başladı!

Yaklaşık 100 saatte 3D baskı cihazından çıkacak olan bu ceketlerin fiyatı ise 1500 dolar civarında olacak. Teslimat süresinin ise 3 ay kadar sürebileceği belirtiliyor.  

Bu teknolojinin moda sektöründe direkt olarak kişiye özel tasarımlar üretme sistemi ile çok fazla ilgi çekeceği kesin. Fiyatlandırma noktası ise alıcı kitlesinin genele yayılması konusundaki en büyük handikap olarak yorumlanabilir. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>