3D metal baskısı: Iron3D

0

3D metal

3D metal baskı çalışmalarına yönelik bir yenilik de Iron3D firmasından geldi. Iron3D, yeni 3D metal baskı tekniği ile bu işlemin daha ucuz bir şekilde yapılabileceğini belirtiyor.

3D metal baskı tekniği

3D metal baskısı hassas lazerler, ince tozlar, karmaşık yazılım ve makineyi, materyalleri kullanabilmek için oldukça fazla maddiyat gerektiren karmaşık bir işlemdir. Dolayısıyla bu karmaşık süreç, üreticileri yeni baskı teknolojileri geliştirmek zorunda bırakıyor. İddialara göre Iro3D tarafından geliştirilen bir üç boyutlu metal baskı süreci, daha önce hiçbir üretici tarafından denenmedi.

Yöntem, düşük maliyetle temin edilebilen standart metal tozunun yanı sıra toz halinde inert bir destek malzemesi kullanılmasını içeriyor. Tozlar, metal pudra şeklinde dilim bırakılarak seçici olarak toza yerleştiriliyor ve destek malzemesi ile tamamen sarılıyor. Yazdırma işlemi, tüm nesne “basılı” oluncaya kadar devam ediyor. Bu işlem, en iyi yüzey kalitesine sahip olmamasına rağmen baskılardaki görüntülere göre oldukça iyi işliyor gibi görünüyor.

Çelik parçalar ile baskı yapan şirket, farklı çeşitteki metal alaşımları ile de bu baskı tekniğini kullanabileceğini belirtiyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=n4UxBQ-LLsI]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>