3D yazıcı ile ev üretildi!

0

3D yazıcı ile ev

New Story ile Icon arasında yapılan iş birliği kapsamında, 3D yazıcı ile ev üretildi. Üstelik bu evler 24 saatten daha kısa bir sürede basılabiliyor.

3D yazıcı ile ev projesi

Sağlıktan endüstriyel üretime kadar birçok alanda kullanılan 3D yazıcılar, inşaat sektörünün geleceği için de önemli bir paya sahip. New Story isimli bir kuruluş ile Icon isimli inşaat teknolojileri şirketi, 3D yazıcıların inşaatta kullanımına yönelik harika bir projeye imza attı.

Özellikle yoksul kişiler için ev yapmayı planlayan ikili, Vulcan II isimli bir 3D yazıcı kullandı. Bu yazıcı ile 24 saatten daha kısa sürede 50 metrekarelik evler basılabilir. Üstelik bu evler 2 yatak odası ve tek banyosu ile rahat bir kullanım alanına da sahip.

Geliştiriciler, projenin süresini birkaç güne yayarak Meksika’da 50 konuttan oluşan bir yaşam alanı oluşturdu. Bu konutlarda, aylık geliri 80 dolardan az olan yardıma muhtaç aileler kalacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>