Techinside Google News
Techinside Google News

400 dolara kendi Uber servisinizi kurun

Uber hızla büyümekte olan konum tabanlı dijital bir ulaşım servisi. Bu iş modeli pek çok farklı alanda uygulanabilir. Üstelik gayet makul bir maliyetle.
- Advertisement -

Uber hızlı yükselişi dikkatleri üstüne çektiği kadar dünyanın çeşitli yerlerinde protestolar ile karşılaşan bir servis. Başarısının arkasında dileyen herkesin aracını bir taksiye dönüştürmesine izin veren ve bunu konum tabanlı mobil uygulamaları ile destekleyerek doğrudan servis sağlayan kişi ile müşteriyi buluşturması oluşturuyor. Bu güne kadar toplam 1,5 milyon dolar yatırım alan Uber hızla büyümeye devam ediyor.

Uber

Öte yandan Uber’in iş modeli pek çok yeni iş modeline ilham oluyor. Farklı girişimciler Uber benzeri servisler kurabilecekleri iş planları hazırlıyor. Ama bir problem var; bu uygulamayı kime yazdıracaklar?

Mowares isimli firmanın sizin için bir çözümü var. Sadece 400 dolar vererek kendi Uber benzeri servisinizi hemen hayata geçirebilirsiniz. Tamirciler için Uber, sürüş dersi için Uber, hayat kadınları için Uber ve benzerleri… (bunların hepsi de gerçek Mowares müşterileri).

Mowares

Eğer bu işi kendi başınıza yapmaya kalkarsanız en az 6 ay geliştirme süresi ve 400 dolardan çok daha fazla sermayeye ihtiyaç duyacaksınız. Ancak Mowares size bu fiyata iki tane markasız iOS uygulaması, iki tane markasız Android uygulaması, barındırma ve altyapı hizmetini sunuyor. Şu anda 100’den fazla müşterileri var.

Dikkat!

2009 Groupon kurulduğunda inanılmaz bir ilgi görmüş ve pek çok kopyası ortaya çıkmıştı. Şu anda 6000’den fazla Groupon kopyası bulunuyor ancak pek çoğu başarısız oldu, olmaya devam ediyor. Bu noktayı göz önüne almanız gerekli aksi takdirde 400 dolarınızı da boşa harcamış olabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

  1. Türkiye, tıpkı Dron uçuşları gibi buna hazır değil. Olmayacak işler olabilir. Kan dökülebilir. Aynen dron alışveriş uçuşları başladığında herkesin tüfeğine çiftesine sarılacağı ateş edeceği gibi..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir