4Chan kurucusu, şimdi Google’da çalışıyor

0

moot 4chanÇoğu internet kullanıcısı için bir zamanlar deep web öncesi son çıkış olarak görülen 4Chan kurulalı 12 yıldan fazla zaman geçtiğine inanmak zor. Peki, şiddetten cinselliğe kadar her türlü içeriğin dönüp durduğu o çok tartışmalı sosyal ağı henüz 15 yaşındayken kuran Christopher Poole şimdi ne yapıyor?

Time tarafından 2008 yılının en etkili isimleri arasında gösterilen ve takma adı moot ile internette tanınan Poole, bir süredir ortalarda görünmüyordu. Kendi blogunda yayınladığı son mesaj ise, moot’un artık büyük oynadığını gösteriyor. Aynı zamanda Google Akışlar, Fotoğraflar ve Paylaşım Başkan Vekili Bradley Horowitz tarafından yapılan duyuruya göre, Chris Poole artık Google’da çalışıyor.

4chan nereden nereye geldi?

Kurucusu olduğu platformdan ayrılmadan önce, 4Chan topluluğu 42 milyardan fazla sayfa görüntülemeye ve 1 milyarın üzerinde ziyaretçiye ulaşmıştı. Aradan geçen dokuz ayda ise bir zamanların fırtınalı markası, bir Japon mesajlaşma servisine satıldı.

Bundan sonra iki ayrı şirket daha kurup, ikisinde de başarıya ulaşamayan moot şimdi Google bünyesinde halinden memnun görünüyor. Akıllarda kalan ise 4Chan döneminde Google Analytics’e ödemesi gereken 150 bin dolardan şikayet ettiği tweet’ler kaldı:

moot twitter

moot twitter

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>