4G video kalitesi Brezilya’da, ABD’den daha iyi

0

4G video kalitesi

Yüksek veri transferi gerektiren 4G videolar, ülkelerin internet hizmetiyle doğrudan orantılı. İlginç şekilde Brezilya’da 4G video kalitesi ABD’ye göre daha iyi durumda.

4G video kalitesi ABD’de düşük

Mobil analitik şirketi Opensignal tarafından yapılan yeni bir küresel araştırmaya göre, Brezilya’daki 4G video kalitesi, şimdi ABD’dekinden daha iyi.Geçen yılki raporla karşılaştırıldığında, raporda analiz edilen 100 ülkenin 59’unda video deneyimi gelişti. Brezilya ise 6,4 puan ile büyük bir gelişme gösterdi.

İlginç şekilde ABD, G7 ülkeleri arasında en düşük puana sahip ülke oldu.  Rapora göre Güney Kore ve Kanada, dünyadaki en hızlı indirme hızına sahipken, 4G video deneyiminde sırasıyla 21. ve 22. sırada yer alıyor.

Bir diğer Güney Amerika ülkesi Uruguay ise 14 puanlık bir gelişme gösterdi.

4G videoların kalitesinin en yüksek olduğu 6 ülke ise Norveç, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Danimarka, Macaristan ve Hollanda olarak listelendi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>