ABD elektrikli araç şarj projeleri için standartlar önerdi

0

ABD elektrikli araç şarj

ABD Ulaştırma Bakanlığı, 5 milyar dolarlık bir hükümet programı kapsamında finanse edilen elektrikli araç şarj projeleri için minimum standartlar ve gereksinimler önerdi.

Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, “Herkes hızlı şarj, adil fiyatlandırma ve kullanımı kolay ödemeye güvenebilmelidir” dedi.

Ülke çapında hızlı bir elektrikli araç şarj istasyonu ağı kurmak, Kongre’de elektrikli araçlar için önemli miktarda ek fon kazanma çabaları durmuş olsa bile, Joe Biden yönetiminin daha fazla Amerikalıyı elektrikli araçlara geçmeye teşvik etme çabaları için kritik önem taşıyor.

Yakın tarihli bir rapora göre, küresel elektrikli araç şarj istasyonları pazarının yüzde 38,7’lik bir CAGR kaydetmesi bekleniyor ve gelirin 2021’de 6,72 milyar dolardan 2030’da 123,12 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Biden, 2030 yılına kadar satılan tüm yeni araçların yüzde 50’sinin elektrikli veya plug-in hibrit elektrikli modeller ve 500.000 yeni EV şarj istasyonu olmasını istiyor. 2030 yılına kadar benzinle çalışan yeni araç satışlarının aşamalı olarak durdurulmasını onaylamadı.

USDOT, standartların devlet tarafından finanse edilen EV şarj ağının kullanıcı dostu, güvenilir ve tüm Amerikalılar için erişilebilir olmasını ve benzer ödeme sistemleri, fiyatlandırma bilgileri, şarj hızları ve daha fazlasıyla farklı şarj şirketleri arasında birlikte çalışabilir olmasını sağlamayı hedefliyor.

Federal Karayolları İdaresi tarafından önerilen kural, elektrikli araç sahiplerinin ülke çapında “benzer ödeme sistemlerine, fiyatlandırma bilgilerine (ve) şarj hızlarına” sahip olan şarj istasyonlarını kullanmalarını sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>