ABD Huawei için gözdağı verdi

0

ABD Huawei

ABD Huawei için gözdağı veren yeni açıklamalar yaptı. Telekom şirketinin Çin ile ilişkilerinin rahatsız edici olduğuna dikkat çekildi.

ABD Huawei için gözdağı veren yeni açıklamalar yaptı

Ticaret Bakanı Gina Raimondo yaptığı açıklamada, bazı Cumhuriyetçi milletvekillerinin daha fazla adım için baskı yapmasının ardından Biden yönetiminin gerekirse Çinli telekom şirketi Huawei’ye karşı daha fazla önlem alacağını söyledi.

Washington, Huawei’nin çeşitli gerekçelerle bir ulusal güvenlik tehdidi olduğunu ve diğer ülkelere Huawei ekipmanını yeni nesil 5G ağlarında kullanmamaları için agresif bir şekilde uyarı yaptığını söyledi. Huawei’nin Çin hükümeti ve ordusuyla olan bağlarına atıfta bulunan Washington, bunun şirketi “Çin hükümetinin casusluğa katılma baskısına” duyarlı hale getirdiğini söylüyor.

Bir Reuters röportajında Raimondo’ya Huawei hakkında soru soruldu ve Ocak ayında Cumhuriyetçi milletvekillerine “yumuşak olmayacağını, endişelenmemeliler” dediğini anlattı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>