ABD seçmenleri sosyal medyadan kaydediyor

0

ABD, Kasım ayındaki yerel seçimlere hazırlanırken, ülkedeki seçimlerde baş gösteren en büyük probleme sosyal medyadan çözüm bulmaya çalışıyor.

Gençler seçimleri umursamıyor

Çok düşük katılım oranları nedeniyle seçimlerin sağlığı giderek tehlikeye düşerken, ABD şimdi sosyal medya üzerinden seçmenleri kaydolmaya davet ediyor.

Kayıtlı telefon numaraları üzerinden sosyal medya hesaplarıyla seçmen kayıtlarını yapabilen ABD’liler de kampanyaya ilgi gösterdiler.

Özellikle, teknolojinin çok yoğun olarak kullanıldığı ve genç nüfusun yoğun olduğu Florida’da çok sayıda seçmenin Snapchat üzerinden kaydolduğu vurgulanıyor. Snapchat seçmenlerinin sayısı şimdiden 500 bin kişiye ulaştı. Facebook ve Instagram’ın da dahil olmasıyla sosyal medya seçmenlerinin sayısının hızla artması bekleniyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>