ABD siber saldırılarla mücadele araştırması yapıyor

0

siber saldırılarla mücadele

ABD siber saldırılarla mücadele için mevzuatsal bir araştırma yapıyor. Bu araştırma sonucuna göre, yeni bir mevzuat yayınlanabilir.

ABD siber saldırıları ele alıyor

ABD’de boru hattında yaşanan siber saldırı, ülkede enerji kesintisine neden olmuştu. Daha önemlisi, daha büyük bir saldırıda ülkede büyük bir zorluk yaşanacağı tespit edilmişti.

ABD Senatosu, bu saldırının ardından kapsamlı bir şekilde harekete geçmiş durumda. ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Chuck Schumer yaptığı açıklamada, yasal bir hareketin gerekli olup olmadığını öğrenmek için hükümetlere ve işletmelere yönelik son yüksek profilli siber saldırılar için inceleme başlattığını söyledi.

Schumer: “Bugün, İç Güvenlik Komitemizden Başkan Gary Peters ve diğer ilgili komite başkanlarımızdan, bu saldırılara ilişkin hükümet çapında bir inceleme başlatmalarını ve siber suç tehdidine karşı koymak ve mücadeleyi siber suçlara taşımak için hangi mevzuatın gerekli olabileceğini belirlemelerini istiyorum” dedi. Dolayısıyla yapılacak inceleme sonrasında siber saldırılarla mücadele kapsamında mevzuat değişikliği yapılabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>