ABD ve Türkiye arasında yeni başarı hikayeleri yazılacak

0

Türkiye’nin en büyük teknoparklarından biri olan Bilkent Cyberpark, uluslararası girişimlerini sürdürüyor. Almanya’da düzenlenen CeBIT Fuarı’na 6 firmasıyla katılan Cyberpark, geçen yıl ilkini düzenlediği CAP Hızlandırma Programı için de çalışmalarını artırdı.

2016 Ocak ayında başlayan ve toplam 4 modülden oluşan programın 1. ve 2. modülünü geride bırakan katılımcılar, geçen hafta ABD’den gelen mentorleri ile birebir çalışma ve tanışma olanağı buldu. Verimli geçtiği ifade edilen eğitim ve grup çalışmaları dışında CAP eski mezunları da yeni adaylara tecrübelerini aktardı.

Önümüzdeki dönemde birebir mentörlük sürecine başlayacak olan katılımcılar kendilerine atanan mentörleri ileürünlerin Amerika pazarına girişi, uygun müşterilerin bulunması ve gerekli bağlantıların sağlanması konusunda 10 hafta boyunca çalışma imkanı bulacak. Colorado’da bulunan Kuluçka Merkezi Innosphere işbirliğiyle yürütülen programın en önemli özelliği her modülde her bir firmanın ihtiyaçlarına yönelik çalışmaların yürütülmesi.

ABD ve Türkiye arasında yeni başarı hikayeleri yaratma amacıyla çalışmaların sürdürüldüğü CAP 2016 programında bu yıl T2, Smartsoft, Tagon Map, Inofab, Mikroprotez ve IRC Mühendislik firmaları yer alıyor.

CAP 2016 ekibi, planlanan müşteri ve yatırımcıları ile görüşmek üzere 22 – 28 Mayıs 2016 tarihlerinde Denver ve San Fransisco’da olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>