ABD Uzay Kuvvetleri yeni logosunu yayınladı

0

ADB’nin yeni kurulan uzay ordusu Uzay Kuvvetleri, Ocak ayında logosuna dair ipuçlarını göstermişti. Başkan Trump’ında Twitter’dan paylaştığı logoda son değişiklikler yapıldı ve logo artık resmen kabul edildi.

Daima Yukarıda

Yeni logo ABD Hava Kuvvetleri’nde 1961’den beri kullanılan, delta sembolü üzerine kurulu.  Latince Semper Supra / Daima yukarıda anlamına gelen delta sembolünün ortasında ise kuzey yıldızı imajı yer alıyor.

Uzay Kuvvetleri ABD’nin uzaya erişmek ve uzayda askeri operasyonlar yapmak için daha fazla bütçe ayırması ve yeni icatlar geliştirmesi anlamına da gelecek.

Bunun da önümüzdeki 10-20 senelik süreçte, günlük yaşama da girecek farklı ticari ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine katkı yapması da bekleniyor. Örneğin, yörüngeye çıkarak şehirler arası yolculuk yapmak gibi sivil hizmetler veya uydulardan çok daha hızlı ve pratik internet bağlantısı almak ya da uydular üzerinden daha net ve hatta anında görüntü elde edebilmek gibi hizmetlerin ticarileşmesi bekleniyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>