ABD’de Apple fabrikası kuruluyor mu?

0

Apple fabrikası

Donald Trump ile Tim Cook arasında bir kez daha ilginç bir diyalog yaşandı. Bu diyaloğun Apple fabrikası hakkında olması, konuyu farklı yönlere taşıdı.

Apple fabrikası hakkında yeni gelişme

ABD başkanı Donald Trump ile Apple CEO’su Tim Cook arasında oldukça ilginç bir diyalog ağı var. İkili arasında kısmen birbirini yalanlayan konuşmalar yaşanabiliyor.

Apple’ın ABD sınırları içerisinde üretim yapmasını isteyen Trump, son olarak Apple’ın inşa ettiği yeni bir kampüsü ziyaret etti. Flex Ltd. isimli bir müteahhitlik şirketine ait olan ve herhangi bir üretimin yapılmadığı bu kampüste sadece Mac Pro montajı gerçekleştiriliyor.

Trump ise bu tesise yaptığı ziyaretle ilgili çok ilginç açıklamalarda bulundu. Çok önemli bir tesisin başlangıcına şahit olduğunu söyleyen Trump, ABD’de Apple tesisleri görmek istediğini söyledi ve bunun bir örnek olduğunu vurguladı.

Aslında herhangi bir üretim fabrikası olmayan bu tesis hakkında Trump’ın yaptığı açıklama soru işaretlerine neden oldu. Trump daha önce de Apple’ın üretim tesisi kurma durumunda vergi indiriminden yararlanabileceğini birkaç kez vurgulamıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>