ABD’de Apple mağazaları koronavirüs nedeniyle kapatılıyor

0

Apple mağazaları koronavirüs

Kademeli olarak normalleşme kapsamında, Apple mağazaları yeniden açılmaya başlamıştı. Ancak ABD’de Apple mağazaları koronavirüs nedeniyle yeniden kapatılıyor.

Apple mağazaları koronavirüs önlemleri için kapatılıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle her sektörden şirketler, fiziksel mağazaları için sıkı önlemler alıyor. Hatta bu durum mağaza kapatma ve faaliyetleri geçici olarak durdurmaya kadar gidiyor.

Apple de bu konuda hızlı adım atan şirketler arasında yer almıştı. Salgının etkisini göstermesiyle Apple, birçok ülkede fiziksel mağazalarını geçici süreyle kapattığını duyurmuştu. Kademeli normalleşmenin başladığı son dönemde ise mağazalar yeniden açılmaya başlamıştı. Ancak salgının kontrol altına alınamaması nedeniyle ABD’da bazı bölgelerdeki mağazalar yeniden kapatılıyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre Florida, Arizona, Kuzey ve Güney Carolina’da yer alan 11 fiziksel mağaza, koronavirüs önlemleri kapsamında yeniden kapatılıyor.

Apple sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, mağazaların geçici olarak kapatılacağı belirtildi. Ayrıca çalışanları ve müşterilerin yeniden mağazada buluşturmayı dört gözle beklediklerini söyledi. Apple, mağazaların ne zaman açılacağı konusunda net bir tarih vermedi. Ancak bu sefer yeniden açılma konusunda daha temkinli davranılması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>