ABD’de kargo şirketleri zor durumda

0

ABD'de kargo şirketleri

Pandemi nedeniyle ABD’de kargo şirketleri zor durumda kaldı. Şu anda ABD’de teslim edilmeyi bekleyen 3 milyar kargo bulunuyor.

ABD’de kargo şirketleri zor günler yaşıyor

Pandemiyle birlikte birçok ülkede vatandaşların çevrimiçi alışverişe daha fazla yönelmesi, kargo şirketlerini doğrudan etkiledi. Birçok ülkede kargo şirketleri teslimatlara yetişmekte zorlanıyor.

ABD’de pandeminin etkisi ve tatil dönemiyle birlikte teslimatlara yetişilemeyecek hale gelinde. 2020 yılında, geçen yılın aynı dönemine göre teslim edilmesi gereken teslimat sayısında yüzde 40 artış yaşandı. Bu artışla birlikte ABD’de teslim edilmeyi bekleyen kargo sayısı 3 milyarı geçti.

Bu durum dönemlik işçi alımlarına da yansıdı. FedEx 70 bin, UPS ise 100 bin kişiyi dönemlik olarak işe aldı. Bu durum istihdama olumlu yansımış gibi görünse de aslında küçük işletmeler zor durumda kaldı. Büyük işletmeler e-ticarette daha güçlü olup yeni müşteriler kazanırken, küçük işletmelerin ticaret hacminde azalma yaşandı. Tüm bu zorluklara rağmen ABD’de kargo teslimatlarında asgari düzeyde gecikme yaşandığı da belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>