ABD’den Çin’e Covid-19 hacking suçlaması

0

Patent başvuruları

ABD ve Çin arasındaki “ticaret savaşları” Covid-19 pandemisinin ardında ki gerçek neden mi, bilinmez, komplo teorisyenleri pek çok suçlama yapıyorlar ama bu kez ABD kurumları Çin’e resmen Covid-19 hakkında bir suçlama yönelttiler.

Aşıyı çalmak mı istiyorlar, erteletmek mi?

ABD güvenlik birimlerine göre, Covid-19 için aşı bulma çalışmaları yapan Sağlık Bakanlığı sunucularına Çin’den yoğun şekilde dijita saldırı gerçekleşiyor. 

Güvenlik birimlerinin tahminlerine göre hacker’lar olası aşı çalışmaları hakkındaki bilgileri çalmaya çalışıyorlar. İkinci bir neden ise aşı çalışmalarını sabote etmek, böylece kendi aşılarının daha önce piyasaya çıkmasını sağlamak…

Çin henüz bu suçlamalara cevap vermiş değil ama iki ülkenin dünyayı son 4 senedir geren çatışmasının sonunda geldiğimi noktada çatışmaların hala durmadığı anlaşılıyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>