ABD’nin en sevilen CEO’ları belli oldu

0

Online iş/eleman bulma servisi Glasdoor’un ABD’de çalışanlar arasında her yıl yaptığı geniş çaplı araştırma, ülkedeki büyük şirketlerin çalışanlarının CEO’ları hakkında ne düşündüğünü ortaya koyuyor. Bu yıl yapılan çalışmada Google’ın yeni CEO’su Sundar Pichai, en sevilen patron oldu. Pichai, patronu Larry Page’in geçen yıl oturduğu birincilik koltuğunu alırken Page de ikinci sıraya düştü.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, dördüncü sırada yer alırken, SalesForce’un CEO’u geçen yılki 21. sırasından 15 sıra birden yükselerek yılın en hızlı yükselen CEO’su oldu.

Nestle Purina PetCare’ın yöneticisi Joseph Sivewright 9. sırada  listeye ilk kez girerken, listede ilk kez yer alan NBCUniversal’in yöneticisi Stephen Burke 39, lululemon’un CEO’su Laurent Potdevin 48. sırada yer aldı.

Glasdoor’un her yıl yaptığı araştırması, ülkede çalışanlar arasında çok popüler bir çalışma. Ancak araştırma sadece basit bir patronunuzu ne kadar çok seviyorsunuz sorusundan ibaret değil. Araştırma çalışanların işe girdikleri şirketler hakkında Glassdoor’a yaptıkları geri bildirimlerin detaylı analiziyla oluşturuluyor. Araştımaya sadece 1000’in üzerinde çalışana sahip şirketler konu oluyor ve bu şirketlerin en az 100 Glasdoor üyesi çalışan tarafından yorumlanmış olması gerekiyor. Yorumlar part time, full time, freelance veya sözleşmeli çalışanlardan kabul ediliyor. Stajyer çalışanların ise yorumları sayılmıyor.

Glassdoor’un araştırması, çalışanların şirketleri ile arasındaki bağa, güvene, kendilerini işe adamalarına dair önemli ipuçları içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>