Acer en yüksek net karını açıkladı

0

Acer Inc

Acer Inc, pozitif mali sonuçları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Donanım ve yazılım konusunda son yıllarda yeni girişimlerde bulunan Acer, kar rekoru kırmayı başardı.

Acer Inc kar rekoru kırı

Acer Inc, 30 Eylül 2017’de sona eren çeyrekte 1.45 milyar dolar tutarında vergi sonrası kar bildirdi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 249 milyon dolar kar bildirmişti. Böylelikle Acer yüzde 482’lik gelir artışıyla yeni bir rekora ulaştı. Acer ayrıca son 27 çeyreklik dönemde 2011 yılından bu yana en yüksek karını elde etmiş oldu.

bkz url=https://www.techinside.com/vodafone-6-aylik-mali-sonuclarini-acikladi/]

Şirket kar artışını, gelirlerinin yüzde 10’undan fazlasının kaynağı olan oyun ürünlerine bağlıyor. Ayrıca bulutu ve “e-ticaret” gibi yeni iş gelirleri de yıllık yüzde 30 oranında arttı. Genel merkezi Tayvan olan şirketin donanım gelirlerinin yüzde 38’i Avrupa’daki ülkelerden geldi. Donanım gelirlerinde en büyük pay ise 2’si 1 arada olarak da bilinen çıkarılabilir diz üstü bilgisayarlar oldu. Bu ürünler şirketin donanım gelirlerinin yüzde 67’sini oluşturdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>