Techinside Google News
Techinside Google News

Acer müşteri hizmetlerinde fark yaratmanın peşinde!

Kurumsal stratejisinin odağına müşteri hizmetleri ve satış sonrası hizmetleri alan Acer, kendi servis ve bakım ağıyla fark yaratmak istiyor
- Advertisement -

İster cep telefonu veya PC satın alıyor olun isterseniz beyaz eşya veya araç, tüketicilerin marka tercihinde tasarım ve ürün kalitesiyle beraber değerlendirmeye aldığı en önemli unsur satış sonrası hizmetler. Günümüzde bakım ve onarım hizmetlerinden çağrı merkezi desteğine dek satış sonrası hizmetleri ve müşteri hizmetlerini odağına alan firmalar rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başarıyor. Bu durumun farkında olan Acer da müşteri hizmetlerini kurumsal stratejisinin merkezine konumlandırmayı tercih etti.

Satış sonrası hizmetleri dışarıdan temin eden pek çok rakibinin aksine Acer, onarım merkezlerinin kontrolünü tamamen kendi elinde tutma kararı almış durumda. Tayvanlı teknoloji devi böylece pazar dinamiklerine uyum sağlama, onarım süreçlerini maksimum esneklikle optimize etme ve en yüksek onarım kalitesini garanti altına alma iddiasında.

Acer’ın sahip olduğu deneyimli lojistik, çağrı ve onarım merkezleri, onarım zinciri prosedürlerini optimize etmek için mükemmel bir şekilde senkronize ediliyor. Bu sayede Acer, plansız işletme ve bakım masraflarını azaltıyot. Tek bir merkezde yaşanabilecek darboğazları önlemek için ürünler diğer onarım merkezlerine dağıtılıyor; stokta olmayan yedek parçalar Acer’ın Polonya’daki lojistik merkezinden hızla gönderiliyor veya başka bir servis merkezi tarafından tedarik ediliyor; Acer teknisyenleri yoğun dönemlerde uzmanlıklarını ve desteklerini paylaşmak için merkezler arasında hareket edebiliyor.

Bu esneklik beraberinde onarım işlemlerinin ortalama 4 ila 5 gün arasında tamamlanmasına, yapılan her onarımın garanti altına alınmasına ve daha akıcı ve işlevsel depo yönetimi sağlanmasını getiriyor. Acer tüm bu faydaları müşterilerine Standart İşletme Paketi, Deluxe İşletme Paketi ve Premium İşletme Paketi adı altında 3 farklı paketle sunuyor:

  • Standart İşletme Paketi | Yerinde onarım, Uluslararası Seyahat Garantisi, Pil değişimi, Medya saklama
  • Deluxe İşletme Paketi | Yerinde onarım, Uluslararası Seyahat Garantisi, Pil değişimi, Medya saklama, Ekipman Koruması           
  • Premium İşletme Paketi | Garanti süresinin 2 yıldan 4 yıla uzatılması, Ekipman koruması, Öncelikli onarım, Kaliteli onarım hizmeti

Bunların yanı sıra Acer White Gloves, yüksek düzeyde özen gösterilen ve ayrıntılara dikkat edilen Premium bir hizmet olarak sunuluyor. Son tüketiciden ziyade işletmelerin ve kurumların ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirilen bu hizmet, cihaz kaydı, yazılım ve donanım yükseltmeleri, öncelikli ve yerinde onarım, veri silme, veri geri yükleme ve yedeklemeyi içerebiliyor.

Acer servis branşı: Enfinitec

1976 yılında kurulan ve bugün 160’tan fazla ülkede faaliyet gösteren Acer, satış sonrası hizmetlerini ve müşteri hizmetleri yaklaşımını Enfinitec adlı bir firma ve marka kurarak iyileştirdi.  Enfinitec, ürünlerin yaşam döngüsünü uzatarak veya onlara ikinci bir yaşam şansı tanıyarak hizmet veriyor. 2023’ün sonunda kurulan Enfinitec, şu an farklı ülkelerdeki sekiz lokasyonda 1.000’den fazla çalışanı olan bağımsız bir Avrupa hizmet şirketi konumunda.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir