Adidas geri dönüşüm ile üretim yapacak

0

Adidas geri dönüşüm

Adidas geri dönüşüm ile üretim yaparak, çevreci dostu bir şirket olmayı planlıyor. Böylelikle Adidas geri dönüşüm ile üretimini, amiral ayakkabılarının ötesine taşıyacak.

Adidas geri dönüşüm için 2024’ü hedefliyor

Adidas, son yıllarda amiral sınıfı olarak nitelendirebileceğimiz ayakkabılarının üretiminde geri dönüştürülmüş plastik kullanıyor. Ancak şirket, bununla sınırlı kalmak istemiyor. Açıklanan gelecek planlarına göre Adidas, 2024 yılı itibariyle ayakkabı ve giysilerinde sadece geri dönüştürülmüş polyester kullanarak üretim yapacak.

Adidas’ın malzemesinin yaklaşık yarısının şu anda polyester olduğunu söyleyen Liedtke, bu geçişi kar marjını bozmadan aşamalı olarak yapacaklarını söyledi.

Üretimde kullanılacak plastiklerin rafine işlemleri hakkında ise henüz bir detay verilemdi. Ancak rafine işlemlerinin giderek ucuzlaması, 2024 yılına kadar Adidas’a avantaj sağlayabilir.

Eko bilinçli bir şirket olma yolunda ilerleyen Adidas, geri dönüştürülmüş üretimiyle bilinçli ve sadık bir müşteri kitlesi oluşturmayı da hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>