Techinside Google News
Techinside Google News

Adidas, Runtastic’i satın alıyor

Adidas, ünlü spor ve egzersiz uygulaması Runtastic'i 240 milyon dolar karşılığında satın alıyor.
- Advertisement -

Runtastic[1]Runtastic Türkiye’de çok popülerleşmeyi başaramasa da Avrupa ve ABD’de, spor ve egzersiz yapanların vazgeçemediği bir uygulama olarak geniş bir kullanıcı kitlesine sahip.

Kullanıcıların, dünyanın neresinde olursa olsunlar, spor yaparken birbirleriyle yarışmasına ve eğlenmelerine de imkan veren Runtastic sayesinde koşucular, bisiklet sürücüleri, yüzücüler, farklı antrenmanları yapanlar, ne kadar süre boyunca, hangi rotada, hangi hızda, hangi yükseklikte hareket ettiklerini görebiliyorlar, yaktıkları kaloriyi hesaplayabiliyorlar, yakın çevrelerinde antrenman yapan arkadaşları varsa görebiliyor ve bu sayede yanlarına gidip beraber antrenman yapabiliyorlar.

Yetenekli bir antrenman uygulaması olan Runtastic ayrıca farklı modüller sayesinde kalp ritmi ölçmekten, antrenmanları doğru yapmak için gerekli dijital eğitimlere kadar kullanıcılarına zengin içerik de sunmasıyla tanınıyor.

Şimdi, ünlü spor ekipmanları üreticisi Adidas, 240 milyon dolar karşılığında Runstastic’i satın alıyor. Öyle görünüyor ki, bundan sonra Runstastic Adidas’ın üretebileceği akıllı küçük spor ekipmanları ile uyumlu olarak çalışacak.

Özellikle Apple’ın akıllı saati ile birlikte yükselişe geçen spor ve antrenman uygulamaları, adım sayarlar, günlük performans ölçer/sağlık uygulamaları alanında büyük potansiyele sahip olan Runstastic’in mobil uygulama pazarında Adidas’ın desteği ile adını daha fazla duyurması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir