Adobe Lightroom güncellemesi büyük hatayla geldi

0

Adobe Lightroom güncellemesi

Adobe Lightroom güncellemesi, bazı kullanıcıların fotoğraflarının silinmesine neden oldu. Uygulama güncellemesinde bu hata, büyük tepki topladı.

Adobe Lightroom güncellemesi hatalı oldu

Günümüzde artık neredeyse tüm verilerimizi bulutta depoluyoruz. Ancak cihazlarımızdan ve bulut depolama sağlayıcımızdan kaynaklı sorunlar, bu verilerimizin kaybolmasına neden olabiliyor.

Bunlardan sonuncusu ise Adobe Lightroom uygulamasında oldu. Uygulamanın iOS sürümü için yayınlanan son güncelleme büyük sorunlarla geldi. 5.4 olarak paylaşılan sürümda bazı kullanıcıların tüm fotoğrafları ve kayıtlı ön ayarları silindi. Eqnur isimli bir kullanıcı, güncellemedeki hatayı fark ettikten sonra direkt olarak geri bildirimde bulundu.

Duruma çok hızlı bir şekilde müdahale eden Adobe, uygulamanın 5.4.1 sürümünü yayınladı. Şu anda sorun giderilmiş olsa da önceki sürüm yükleyen kullanıcılar için mağduriyet devam ediyor. Güncelleme için yükseltme yapsalar da bu kullanıcılar fotoğraflarını ve ön ayarlarını geri getiremedi. Adobe temsilcisi Flohr tarafından yapılan açıklamada ise bu sorundan etkilenen kullanıcılardan özür dilendi. Ancak kullanıcıların fotoğraflarının geri gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>