Adobe’den 540 milyon dolarlık satın alım!

0

Adobe, ünlü reklam teknolojileri firması TubeMogul’u satın almak için 500 milyon dolardan yüksek bir rakam teklif etti ve anlaşma sağlandı.

TubeMogul son 2 yıldır gerileme yaşıyordu

2006 yılında kurulan TubeMogul, ajans ve markalara video reklam konusunda destek vererek tanındı. 2014 yılında hisseleri kamuya da açılan firma, buna rağmen son dönemde ciddi düşüş içindeydi.

Bu hafta hisseleri 8 dolar seviyesine kadar düşen TubeMogul’un yatırımcılarını teşvik etmek için Adobe, hisse başına 14 dolar gibi bir miktar önerdi ve firmanın son dönem durumu düşünülünce, bu gerçekten de yüksek bir rakam.

Şirketteki tüm nakit parayı ve borçları da kapsayan anlaşmanın net miktarı ise 540 milyon dolar oldu.

Yapılan açıklamaya göre TubeMogul bundan böyle Adobe Marketing Cloud bünyesinde kullanılacak ve bağımsız reklam ile veri yönetimi hizmeti sağlayacak. Dev şirketin yetkili isimlerinden Brad Rencher da yaptığı açıklamada televizyonda, bağımsız filmlerde veya meşhur Hollywood filmlerinde artık video reklamların önemli yer tuttuğunu, TubeMogul satın alımıyla da Adobe’un müşterilerine daha stratejik hizmetler sunacağını dile getirdi.

Satın alma işleminin şirketin 2017 yılı mali dönemi ilk çeyreğinde gerçekleşmesi beklenirken, TubeMogul CEO’su Brett Wilson bundan böyle Adobe çatısı altında aynı ekibiyle çalışmaya devam edecek.

Kaynak: Shiftdelete.net

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>