AFAD deprem yardımı nasıl, nereden yapılır?

0

AFAD Deprem Bağışları için hesap bilgilerini paylaştı.

AFAD birçok ili etkileyen Kahramanmaraş depremi ardından bağış kampanyası başlattı. AFAD deprem bağışları için hesap bilgilerini resmi internet adresi üzerinden paylaşımda bulundu.

AFAD deprem yardımı nasıl, nereden yapılır?

Deprem sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen iyileştirme çalışmaları, AFAD koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşlar ile devam etmektedir.

Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Adana, Kilis ve civar illerde sürdürülen iyileştirme ve hayatın normale döndürülmesi çalışmalarına destek vermek isteyen hayırsever vatandaşlarımızdan da Başkanlığına çok sayıda yardımda bulunma talebi gelmektedir.

Bahse konu talepleri karşılıksız bırakmamak adına, afetzede vatandaşlarımıza destek olmak isteyen bağış sahipleri için Başkanlığımızın deprem bağışı hesap numaralarını aşağıda paylaşma gereği duyduk.” ifadelerine yer verdi

Sizlerde bağış yapmak isterseniz AFAD’ın açıklamış olduğu, Kampanya’ya destek vermek isteyen vatandaşlar için “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS göndererek  20 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.