Afrika ülkeleri Bitcoin’e yöneliyor

0

Afrika ülkeleri Bitcoin

Chain Analysis tarafından yapılan araştırmaya göre Afrika ülkeleri Bitcoin’e yöneliyor. Chainanalysis bunun nedenlerini de araştırdı.

Afrika ülkeleri Bitcoin için umutlu

Günümüzün en önemli para birimleri arasında yer alan Bitcoin için talep artışı devam ediyor. Bitcoin’e özellikle Afrika ülkelerinden yoğun bir ilgi gösterilmeye başlandı.

Chain Analysis tarafından yapılan araştırmalara göre, Afrika’ya ve Afrika’dan diğer ülkelere yapılan 10 bin dolar ve daha az aylık Bitcoin transferlerinde Haziran ayında 316 milyon dolara ulaşıldı. Bir yıllık süreçte yüzde 55’ten fazla artışa denk gelen bu yükseliş, Afrika ülkelerinin Bitcoin’e ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor.

Nairobi’de kripto komisyoncusu olarak çalışan Frankline Kihiu, Reuters’a yaptığı açıklamada Afrika ülkelerinden gelen bu talebin arkasındaki nedenler hakkında konuştu. Kihiu’ya göre Afrika ülkelerindeki insanlar, hayatlarını kolaylaştıracak her teknolojiyi çok hızlı ve kolay bir şekilde benimsiyor. Ayrıca çoğu ülkede kısıtlama olmasına rağmen, Afrika’da Bitcoin’e ulaşımın daha kolay olması da bunda önemli bir paya sahip. Bu ülkelerde ABD doları elde etmenin, Bitcoin elde etmekten daha zor olduğu belirtiliyor. Örneğin Nijerya’da yerel para biriminin hızlı bir şekilde düşmesinin ardından vatandaşlar, farklı alternatiflere yönelmek durumda kaldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>