Airbnb beş yılda 100 bin kişiyi ağırlamak istiyor

0

Airbnb, geçtiğimiz hafta sonu Trump’un göç yasağına karşı sert bir duruş sergileyen teknoloji şirketinden biriydi. Tepki sonrasında somut bir adım atan Airbnb yeni bir bildiri daha yayınladı.

Duyuruda Amerika sınırlarının dışına çıkılarak, 100 bin kişiye ulaşmak ve hizmet vermenin hedeflendiği belirtildi. Konuyla ilgili sosyal medya sürecini de yürüten Airbnb #weaccept’i kullanılıyor. Yayınlanan blog yazısında da başlık olarak #weaccept’i tercih eden marka, önümüzdeki beş yıl içinde yerinden edilmiş 100 bin insan için kısa vadeli konut sağlayacak.

Yapılan bu açıklamalar, markanın geleceğe yönelik çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi başlattığını da gösterirken, 100 bin kişinin hiçbir şekilde ayrımcılık hissetmeyeceği şekilde ağırlanacağı da özellikle vurgulandı.

Airbnb Sistemi Nasıl İşleyecek?

Blog yazısında 100 bin kişiye yönelik geliştirilecek proje detaylandırılmadı. Genel olarak yerinden edilmiş, afet gibi nedenlerden dolayı zor bir durumda olan kişilere yönelik bu projenin sunulacağı aktarıldı.

Projenin en önemli detayı ise ABD’de konuşulan göç yasağı. Dünya genelinde büyük tartışmalar yaratan gelişmeye yönelik önemli ve hızlı bir adım atan firma, bu hamlesiyle birlikte şimdiden sosyal medyada konuşulmaya başladı.  

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>