Airbnb çalışanları için rehber yayınlayacak

0

Airbnb çalışanları

Salgın nedeniyle küçülmeye giden şirketlerden biri de Airbnb oldu. Airbnb çalışanları için yetenek rehberi yayınlayarak, destek olacak.

Airbnb çalışanları için destek

Koronavirüs salgınında turizm ve seyahat neredeyse durma noktasına geldi. Bu durum Airbnb’nin faaliyetlerine de direkt olarak olumsuz yansıdı.

Ayrıca salgın sonrasında da kontrollü hayatın devam edecek olması nedeniyle, Airbnb’nin işlerinin artık eskisi kadar iyi olmayacağı kesin diyebiliriz. İşlerin küçülmesi nedeniyle 900 çalışanını işten çıkarmak durumunda kalan Airbnb, bu çalışanlarını desteklemeye devam edecek.

Airbnb, Talent Directory isimli bir yetenek rehberi yayınlayacak. Bu rehberde 900 çalışanın yetkinlikleriyle ilgili bilgiler yer alacak. Böylelikle çalışanların yeni iş bulmaları konusunda destek sağlanacak. Airbnb, 2020 yılı çalışanlarına iş bulma konusunda destek sağlayacak.

Ayrıca Airbnb, çalışanlarına bu zorlu süreçte çalıştıkları süre dikkate alınarak bir miktar daha maaş ödemesi yapacağını duyurmuştu. Buna ek olarak çalışanlar Appla laptoplarını şirkete geri vermeyecek ve kendilerinde kalacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>