Airbnb’den bir yatırım daha: Luxury Retreats alınıyor

0

Son dönemlerde farklı stratejileri ve yatırım planları ile gündeme gelen Airbnb, bir yatırım duyurusu daha yaptı. Marka tarafından yapılan resmi açıklamalarda Luxury Retreats için satın alma görüşmelere başlandığı belirtilirken, bu satın alma ile birlikte Luxury Retreats marka bünyesine geçti. İki marka satın alma bedeli olarak 200 milyon dolarda anlaştı.

Konaklama alanının en önemli markalarından birisi olan Airbnb, Luxury Retreats satın almasının ardından Kanada’da bu alanda faaliyet gösterecek. Lüks daire ve villa alanında en çok tercih edilen sistemlerden birisi olan Luxury Retreats, bundan sonraki süreç içerisinde aynı ekip ile birlikte faaliyetlerine devam edecek. Markanın bu yeni satın alma sonrasında sistemin sınırlarını Kanada dışına çıkarması da mümkün görünüyor. Bu açıdan yeni firmaya yapılacak yatırımlar ile birlikte bu alanda Airbnb daha güçlü bir konuma gelebilir.

Karlı Yatırım Geldi

2016 yılına kadar kar elde etmeyi başaramayan Airbnb, bu satın alma ile birlikte kar üreten ve bu anlamda kazandıracak bir firmayı satın almış oldu.

İddialar Yorumsuz Bırakılmıştı

İki marka arasında görüşmelerin yapıldığı uzun süreden beri iş sektöründe konuşulsa da iki marka da sessiz kalmayı tercih etmişti. Fakat paylaşılan son bilgiler ile birlikte bu konuda herhangi bir soru işareti kalmadı.  

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>