Akıllı kamera Arsenal 2 bağış rekoru kırdı

0

akıllı kamera Arsenal 2

Kickstarter üzerinden destekçi toplayan akıllı kamera Arsenal 2 bağış rekoru kırdı. Arsenal 2’nin topladığı tutar 2.5 milyon doları geçti.

Akıllı kamera Arsenal 2 için rekor destek

Yapay zekanın fotoğrafçılıkta kullanılması, bu sektörde önemli bir dönüşüme neden oldu. Artık iyi bir fotoğraf çekmek sadece fotoğrafçının yeteneğine değil, kullanılan cihazın özelliklerine de bağlı olarak değişiyor.

Kickstarter üzerinden destekçi toplayan Arsenal 2 isimli akıllı kamera, bu amaçla yola çıkarak fotoğraf çekimiyle yapay zekayı buluşturuyor. Yapay zeka sistemini harici olarak kameralara getiren Arsenal 2, MicroUSB aracılığıyla DSLR ve aynasız kameralara bağlanabiliyor. Sensör, ivme ölçer, jiroskop, lens gibi bileşenlerden veriler toplanıyor ve daha sonra yapay zeka ile analiz işlemi gerçekleştiriliyor. 18 farklı unsuru temel alan kamera, çekim için en iyi ayarları yapıyor.

Arsenal 2’nin Canon, Fuji, Nikon ve Sony gibi birçok profesyonel kamerayla uyumlu olduğu belirtiliyor. Çok kısa bir süre içinde 3 milyon dolar bağışı geçen Arsenal 2, bir önceki nesline göre kendi rekorunu kırmayı başardı. Şu anda Arsenal 2 için 149 dolar, Arsenal 2 Pro için ise 219 dolarlık bağış toplanıyor. Arsenal 2’nin kullanıcılarıyla 2021 Haziran’da buluşacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>