Akıllı rubik küpü geliştirildi

0

Xiaomi geliştirdiği yeni akıllı rubik küpünü duyurdu. Xiaomi Mi akıllı rubik küpü, ev aletlerini kontrol etmek için de kullanılabilecek.

Akıllı rubik küpü uygulama ile bağlantılı

Yenilikçi teknolojilere imza atan Xiaomi, bu kez bir rubik geliştirdi. ‘Akıllı’ olarak lanse edilen bu Xiaomi Mi rubik küpü, uygulama ile bağlantılı çalışıyor. Kullanıcılar rubik küpünü hareket ettirdiklerinde uygulama üzerinden bu hareketle görünüyor. Böylece rubik küpünün çözülmesi için kullanıcıya en kısa yol gösteriliyor.

Ayrıca akıllı cihazlarla da bağlantılı çalışan bu rubik küpü, ev aletlerini kontrol edebiliyor. Örneğin, bluetooth bağlantılı rubik küpü TV ile bağlantı kurabiliyor. Değiştirilebilir bataryaya sahip olan rubik küpü, 64 TL’lik satış fiyatıyla duyuruldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>