Akıllı Şehir Ödülleri düzenlenen etkinlikle sahiplerini buldu!

2

Akıllı Şehir Ödülleri için IDC tarafından düzenlenen törenle üçüncü kez sahiplerini buldu. Ödül törenine Yeni Zelanda ve Singapur ikişer ödülle damga vurdu. Asya Pasifik bölgesini kapsayan ödüllerde Çin, Güney Kore ve Hong Kong da ön plana çıkan ülkeler arasındaydı.

Akıllı Şehir Ödülleri’nde aslan payı Singapur’un oldu

Ödüller 14 farklı kategori üzerinden sahiplerini bulurken, 18 farklı proje bölgelerinde en iyi olmaya hak kazandı. Bu 14 kategori arasında, yönetim, arazi kullanımı, çevre yönetimi ve akıllı binalar ön plana çıkıyor.

IDC, geçtiğimiz yıl yapılan inovasyonların genel olarak insan odaklı yapı içerisinde olduğunu açıkladı. Söz konusu ülkelerin akıllı şehir projelerinde düşük bütçe-yüksek etki prensibini çok iyi uyguladığını da belirtti. Bütçelerin düşük tutulması ve masrafların en aza indirilmesi, ülke vatandaşlarının şehirler gelişirken, bunun etkisini kendi bütçeleri üzerinde çok fazla hissetmemesini sağladı.

Akıllı Şehir Ödülleri, prensip olarak bütçe yönetimini ön plana çıkartırken, inovasyonları çok konuşulan ama bütçe yönetiminde bu inovasyonları doğru bir şekilde yansıtamayan ülkeler ise IDC’den eli boş döndü.

Yorumlar

  1. Akilli sehir nedir? Akilli sehir aptal insan mi? Arkadas teknolojiye bu kadar bagimli olmayin. Dusunun, hafizada tutmaya calisin.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>