Akıllı spor ayakkabı ASICS tanıtıldı

0

Akıllı spor ayakkabı

ASICS, CES 2020 kapsamında akıllı spor ayakkabı modelini tanıttı. ASICS’in yeni spor ayakkabası, kullanıcıların gün içindeki konforunu artırmaya odaklanıyor.

Akıllı spor ayakkabı: ASICS

Spor ürünleri konusunda dünyanın önde gelen markalarından olan ASICS, CES 2020’de oldukça yenilikçi ürün tanıttı. ASICS, akıllı olarak nitelendirilen spor ayakkabısını görücüye çıkardı.

ASICS’in spor ayakkabısı, entegre akıllı sensörleriyle ön plana çıkıyor. Tasarım olarak standart bir spor ayakkabısını andırsa da entegre sensörler sürekli olarak veri toplayabiliyor.

No New Folk Studio ile ortak geliştirildiği belirtilen ayakkabı, gerçek zamanlı bildirimde bulunuyor. Bu sayede ASICS, kişinin ağırlığı ve yere yaptığı baskıya göre en verimli hareket pozisyonunu ayarlamasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcı, daha az enerji harcayıp daha verimli bir şekilde koşup, yürüyebiliyor.

Bu sayede sadece adım sayabilen spor ayakkabılara kıyasla önemli üstünlükler içeriyor. Yıl sonuna kadar küresel ölçekte satışları gerçekleşecek olan ayakkabı, CES 2020’de çalışır prototipi ile sergilendi. Ayakkabının fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>