Akıllı traş bıçağı geliştirildi

0

Akıllı traş bıçağı

CES 2020’de The Next Bic Thing simi akıllı traş bıçağı tanıtıldı. Bu traş bıçağı, kullanıcı verilerini toplayarak analiz yapılmasını sağlıyor.

Akıllı traş bıçağı verileri topluyor

Teknoloji her ne kadar hızlı gelişse de henüz traş olma deneyimimizi doğrudan etkileyen bir teknoloji bulunmuyor. The Next Bic Thing isimli traş bıçağı, bu deneyimi kusursuz hale getirmeyi hedefliyor.

5 bıçaklı olan bu traş bıçağı, 5 bıçaklı tasarımlarla aynı görünüme sahip. Sensörlerle donatılan bu traş bıçağının en önemli özelliği ise kullanıcı verilerini topluyor olması.

Tıraş bıçağı kullanıcının yüz ısısı, nemi, kıl yoğunluğu, tıraş hızı gibi çeşitli verileri alarak, Bluetooth aracılığıyla bir yapay zeka algoritmasına aktarıyor. Aktarılan bu veriler, şirket tarafından inceleniyor ve kullanıcıların tıraş sırasındaki davranışları analiz ediliyor.

Şu anda 500 kişilik bir test grubu oluşturulan traş bıçağı, Bic markasının gelecekteki traş bıçağı tasarımlarına ilham olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>